Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton)

2371 

Obsah alkoholu

Přidejte svou recenzi
Přidat do seznamu přáníPřidáno do seznamu přáníOdstraněno ze seznamu přání 0
Přidat ke srovnání

Název lihovaru je odvozen z galštiny, kde „Glen of the Morangie Burn“ znamená volně přeložené toto – „malé údolí velkého klidu“. V této palírně na samém severu Highlands se pálilo již v roce 1703, a to samozřejmě znamená jen jedno – ilegálně. Oficiálně se zde whisky vyrábí od roku 1843. Založili ji bratři William a John Mahesonovi. Glenmorangie byla první whisky ve Skotsku, která zrála v sudech po bourbonu. Od založení palírny až dodnes platí jedno pravidlo – v palírně musí vždy pracovat 16 lidí – ,,16 Men of Tain”, co se týká jen samotného destilačního procesu. V Glenmorangie nikdy nepřestávají hledat ty nejlepší sudy, ve kterých dozrává jejich jedinečná whisky. Směsi pocházejí ze širokého okolí, často jsou dokonce přizpůsobeny specifikacím, aby vytvořily zřetelný chuťový profil. Dubové sudy během své více než 100-leté životnosti dodávají unikátní chutě, které se v průběhu desetiletí pomalu předávají do chutě whisky. Voda používaná k výrobě je neobvykle bohatá na minerály, díky kterým je whisky tak úžasně ovocná, aby tuto vodu udrželi čistou, vlastní a chrání celý les, který obklopuje pramen Tarlogie – vlastní zdroj vody a nejcennější aktivum Glenmorangie je výsledkem deště, který si už stovky let razí cestu přes vrstvy vápence a pískovce Tyto přírodní minerály dodávají kvalitu „tvrdé“ vody a poskytují Glenmorangie surovou ingredienci, jedinečnou mezi horskými lihovary. V průběhu let se tvůrci této whisky oddali svému řemeslu ve snaze o dokonalost. Tyto jedinečné whisky jsou vrcholem jejich umění. Na oslavu tohoto mistrovství přinášejí jejich nejvzácnější a nejcennější výtvory i náročnému znalci.
 

Glenmorangie 18YO

Aby vytvořily tak hedvábný sladový destilát z destilačních přístrojů s vysokou výškou, nechají jej zrát v sudech z amerického dubu, a to ne méně než 15 let. Potom část přesunou do sudů po sherry Oloroso na další tři roky. Po uplynutí 18 let je opět spojí, a vytvoří tak hřejivou rovnováhu sladké, květinové svěžesti. Bohaté chutě marmelády se opírají o med, fíky, zkaramelizovaný pomeranč a vzdálený kouř z táborového ohně. Ve vůni cítit jak se bohaté, zaoblené a sladké tóny sušeného ovoce prolínají s komplexní květinovou vůní. V chuti nastává rovnováha mezi medem, sladem a květinovými tóny. Syté fíky a datle se mísí s nádechem dřevěného kouře v pozadí. Na závěr se dlouhé a lákavé tóny sušeného ovoce snoubí s jemným oříškovým aroma Oloroso.

Ocenení:
SFWSC 2020 SILVER
NYISC 2020 SILVER
IWSC 2020 SILVER
IWC 2020 SINGLE MALT SCOTCH 18 YRS SILVER
ISC 2020 GOLD
WWA 2019 SILVER
SFWSC 2019 GOLD
IWSC 2019 GOLD OUTSTANDING
ISC 2019 GOLD

Recenze a hodnocení Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton)

Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) představuje výjimečný alkohol, jehož bohatý profil oslovuje všechny příznivce kvalitních destilátů. S příslibem nezapomenutelného zážitku, tento alkohol nabízí harmonii chutí a vůní. Bez ohledu na to, zda preferujete whisky, rum, nebo jiný destilát, Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) zaručuje výjimečnou kvalitu a originalitu. Vyzkoušejte Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) a objevte nevšední svět kvalitního pití. Cheers! 🥃

Cílová skupina:

Pro ty, kteří hledají nejlepší kombinaci vkusu a kvality, je Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) ideální volbou. Jeho rafinované vlastnosti potěší jak náročné znalce, tak i ty, kteří si chtějí dopřát výjimečný zážitek.

Často kladené otázky k Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) od The Glenmorangie Distillery

⭐️ Lze považovat Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) za investiční alkohol?
Ano, s ohledem na omezené množství Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) lahve by se dalo říci, že tento alkohol má investiční potenciál.

📈 Kolik obvykle stojí Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) od The Glenmorangie Distillery?
Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) se obvykle prodává za průměrnou cenu 2371,00 Kč. Myslíte si, že je to spravedlivá cena? Pokud ano, neváhejte a využijte tuto omezenou nabídku a zakupte si ji!

🔍 Je možné sehnat Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) ještě někde jinde k zakoupení?
Ano, lze zakoupit Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton). Můžete si jej pořídit prostřednictvím eshopu našeho partnera DrinkCentrum.cz za skvělou cenu.

Nemáte zájem o celou láhev? Podívejte se na miniatury alkoholu.

Více informací o Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton) naleznete zde >>>

Novinky o Alkoholu, které nesmíte propásnout!

Speciální nabídky pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Uživatelské recenze

0.0 z 5
0
0
0
0
0
Napsat recenzi

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton)
Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (karton)

2371 

Alkoholický
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart