Jak si připravit dokonalé drinky na zahradní párty?

Slunné letní dny lákají k venkovnímu posezení s přáteli. Zahradní party provoněná grilovanými dobrotami a s osvěžujícími drinky je zaručeným receptem na pohodovou náladu. Pokud se chystáte takové setkání uspořádat, čtěte dále. Prozradíme, jak připravit jednoduché a osvěžující koktejly, které za horkých večerů ocení každý. A vy budete za hvězdu večírku.

 Tip 1: V jednoduchosti je krása

Koktejly můžete připravit několika způsoby. Například pomocí šejkru. Tuto metodu vyžadují koktejly, které v sobě obsahují ovocné šťávy, vaječný bílek nebo smetanu. Například Whisky Sour, Piña Colada, Mai Tai nebo klasické Daiquiri. Na výběr máte dvě varianty šejkru – třídílný a dvoudílný.

Třídílný je vhodnější pro začátečníky, neboť před naléváním stačí pouze otevřít víčko. Dvoudílný oproti tomu musíte po protřepání od sebe oddělit zaklepáním či mírným bouchnutím do boku. Pro zahradní party je šejkr sice velmi efektní a jakmile začnete s přípravou koktejlů, všechny zraky se budou upírat jen na vás. Práce s ním je ale také poněkud zdlouhavá a namáhavá, zvláště při větším počtu hostů.

Koktejly přímo do skla

Jednodušší a rychlejší je vystavět koktejl přímo do skla. Tímto způsobem připravíte řadu drinků jako Gin & Tonic, Cuba Libre, Spritz, Mojito nebo Whisky Highball. Všechny uvedené koktejly obsahují dvě až tři složky, nejsou tedy ani náročné na suroviny. A pokud byste si přeci jen chtěli dopřát výše zmíněnou Piña Coladu, Daiquiri nebo Margaritu, máme řešení. Stačí potřebné ingredience nadávkovat spolu s ledem do mixéru a několika pulsy proměnit v hladkou směs. Výhodou je, že takto připravíte i několik porcí naráz.

Tip 2: Nepodceňujte kvalitu ledu

Téměř žádný drink se neobejde bez ledu a v letních měsících to platí dvojnásob. Dodržujte pravidlo, že sklenice by vždy měla být naplněná ledem po okraj, aby udržela vás nápoj ledově chladný po celou dobu konzumace. I sebelepší drink ztratí svůj glanc, když zteplá.

Nejjednodušší je nalít vodu do silikonových formiček a nechat zmrznout. Jenže kvalita tohoto ledu není příliš vysoká a kolikrát roztaje dříve, než koktejl vůbec stihnete namíchat. To můžete vyřešit tím, že dáte zamrazit vodu ve větší nádobě. Vznikne ledový blok, který nasekáte na menší kousky dle potřeby. Další variantou je domácí výrobník ledu, který se vám vyplatí, pracujete-li s ledem často.

Tip 3: Nebojte se plastových sklenic

Stále platí, že nejlépe si koktejly či degustační porce alkoholu vychutnáte z křišťálově čisté sklenice. Zahradní party však představuje jinou situaci, kdy se s probíhající zábavou stupňuje riziko rozbití vašeho nádobí. Naštěstí technologie zpracování plastu v dnešní době značně pokročila a existují i velmi kvalitní sklenice z plastu. Na výběr máte několik velikostí a tvarů. Jejich nespornou výhodou je nejen odolnost, ale také jejich lehkost. Nebojte se tak do domácnosti pořídit sadu plastových sklenic. Během večírku si tak ušetříte plno starostí.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z letních drinků, s těmito tipy jejich přípravu nemůžete pokazit. A vaši přátelé budou na prázdninovou zahradní slavnost vzpomínat ještě v zimě.

Novinky o Alkoholu, které nesmíte propásnout!

Speciální nabídky pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Alkoholický
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart