Jak si vytvořit vlastní bar

Je páteční večer, sedíte ve městě s přáteli, do hlavy vám pomalu stoupá alkohol, probíráte různá netradiční témata a pak přijde řeč na to, jaké by to bylo mít vlastní bar. Dobrý nápad, co říkáte?

Není to však tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Jak si vyrobíte vlastní bar? Podíváme se na to krok za krokem. Klíčem je mít dobrý obchodní plán. Důležité je také rozhodnout, zda budete bar provozovat jako fyzická nebo právnická osoba.

Když mluvíme o ekonomických náležitostech, nesmíme zapomenout na získání živnostenského oprávnění pro podnikání v pohostinství. V této souvislosti je nutné prokázat odbornou způsobilost. Je také nutné získat povolení k prodeji alkoholu.

Je velmi důležité najít správné prostory pro provoz. Musí splňovat prostorové, dispoziční nebo hygienické požadavky na provoz baru nebo pohostinství. Následně je nutné podepsat nájemní nebo kupní smlouvu. Poté můžete začít zařizovat nábytek, který by měl být originální, stylový a především pohodlný pro zákazníky.

Základem je kvalitní alkohol

Pokud chcete uspět, je kvalitní alkohol v nabídce baru nutností. Musíte být originální a odlišit se od konkurence. Ujasněte si, proč by si zákazník měl vybrat právě vás. Neméně důležitý je marketing a propagace. V moderní době jsou sociální sítě skvělé, ale ani billboardy a inzeráty v tisku nejsou od věci.

Spojte otevření samotného baru se zajímavou akcí. Obzvláště oblíbené jsou akce s nápoji zdarma, 1+1 zdarma, ale můžete také vymyslet atraktivní soutěže na zahajovací večer pro ty, kteří se baví, a odměnit je například dárkovými lahvemi alkoholu. Pokud cítíte, že provozování baru je pro vás to pravé a baví vás, neváhejte a směle vykročte vstříc svému snu!

Alkoholický
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart