Jaký druh alkoholu na svatbu? Navrhujeme, co svatební hosté nejraději pijí!

Svatební hostina je velká událost. Příprava trvá několik měsíců a každý detail musí být dokonale přizpůsoben vkusu nevěsty a ženicha. I ta nejlépe připravená svatba však může ztratit své kouzlo, pokud se zanedbá výběr nápojů. Vodka na svatbu by se měla vybírat především s ohledem na hosty. I když jste abstinent nebo dáváte přednost lehčím lihovinám, svatební vodka je nutností. Poradíme vám, jak se o tento aspekt na vaší oslavě postarat!

Jaký alkohol na svatbu?

Alkohol na svatbu bychom měli nakupovat v následujícím pořadí:

  • dobrá vodka na svatbu,
  • šampaňské na uvítanou,
  • víno nebo pivo a nechat výběr na hostech,
  • v závislosti na preferencích a stylu silnější lihoviny, jako je whisky.

Vodka na svatbu je klíčová. Nezáleží jen na kvantitě, ale také na kvalitě. V Česku je nejlepší vodkou na svatbu, tedy nejprodávanější v téměř každém velkoobchodě s alkoholem. Je to svatební vodka, na jejímž příkladu lze s jistotou vyjmenovat vlastnosti dobrého alkoholu:

  • stálá chuť a kvalita
  • pěkná, štíhlá láhev, kterou lze okouzlujícím způsobem ozdobit,
  • dávkovač, který usnadňuje doplňování sklenic,
  • velmi dobrá hodnota za peníze,
  • uznávanou značkou mezi Čechy.

V posledních letech se na českých svatebních stolech objevují i méně oblíbené svatební vodky. Pan Baczewski, Pan Tadeusz a Absolut mají dobré hodnocení. Nevěsty a ženichové se často rozhodují také pro Finlandii. Jedná se o značku, která je na trhu dobře zavedená – kromě toho, že se jedná o špičkovou čistou vodku na svatbu, je také symbolem přepychu a okázalosti, protože se rozhodně pohybuje ve vyšších cenových relacích.

Doporučujeme na tomto aspektu nešetřit – levná vodka na svatbu je recept na katastrofu. Není nic horšího, než když si hosté znechuceně mnou ruce, když právě usedli ke stolu. Svatební vodka nízké kvality je především imageovou chybou.

Alkohol na svatbu – další položky

V závislosti na podobě svatební oslavy a preferencích hostů se svatební vodka doplní lehčími lihovinami, jako je víno nebo pivo. Je dokonce povinností hostitele ponechat výběr alkoholu na svatbě na samotných hostech. Velkoobchodník s alkoholem nám samozřejmě poradí, co se nejlépe prodává, ale je dobré se hostů zeptat, co rádi pijí, aby pro ně bylo možné připravit jejich oblíbené nápoje.

V Česku roste také obliba nealkoholických piv. S ohledem na řidiče a abstinenty si můžete koupit i několik doušků. A nezapomínejme ani na ty, kteří jsou na opačné straně pólu a místo vodky na svatbu nebo vína si raději dají pár skleniček dobré whisky nebo koňaku.

Nejjednodušší způsob, jak vybrat alkohol na svatbu, je pro někoho, kdo dobře zná chutě hostů a má s nimi dobrý vztah – krátká nezávazná konzultace vám s nákupem určitě pomůže, to můžeme s klidným svědomím doporučit!

 

Novinky o Alkoholu, které nesmíte propásnout!

Speciální nabídky pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Alkoholický
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart