Venezuelské zlato v podobě rumu Diplomático

Domovem rumu Diplomático je Venezuela. Je to velmi rozmanitá země, takže můžete strávit dopoledne lyžováním a ještě týž den večer pozorováním západu slunce na pláži s Piña Coladou v ruce. Země však není příliš bezpečná, proto si před cestou raději sjednejte dobré pojištění a ještě lepší cestovní kancelář s místním průvodcem. Kromě rumů Diplomático vyrábí místní lihovar také rumy Pampero a Cacique.

Rum je panenský sirup

Společnost vyrábějící rum Diplomático se nachází na úpatí venezuelských Ánd nedaleko národního parku Terepaima. V dosahu jsou 3 lihovary, které lihovar zásobují melasou i panenským sirupem.

V této úžasné krajině je možné získat prvotřídní cukrovou třtinu a velmi čistou vodu, kterou není třeba dále chemicky upravovat. Lihovar vlastní pět stometrových vrtů. Velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí spolu s vysokou vlhkostí vzduchu údajně napomáhají tomu, že se třtina stává cukernatější, ale především velmi napomáhají přepínání a rozšiřování dřeva. Zrání rumu v sudech je tedy mnohem intenzivnější, na rozdíl například od skotské whisky, kde je teplotní rozdíl mnohem menší.

Společnost má rozlohu 12 hektarů a ročně vyrobí 72 milionů litrů lihovin. Pro představu, je to asi 27krát více než Godet a téměř polovina toho, co vyrábí Hennessy.

K výrobě rumu Diplomático se používá vysoce kvalitní melasa, jejíž obsah cukru je 48-52 %, což je opravdu vysoká hodnota. Je to díky ustanovení v zákoně, které stanoví vyšší výkupní cenu melasy než samotného cukru. Proto se rafinuje pouze první cukr, druhý se nevyrábí a melasa zůstává cukernatější. Z tohoto důvodu si mohou dovolit používat i panenský med, což se běžně finančně nevyplatí.

Diplomático Reserva – číslo jedna

Do prodeje byl uveden v roce 1989. Na etiketě je vyobrazen Don Juancho Nieto Melendez – místní legenda. Cestoval po celém světě a sbíral ty nejlepší lihoviny a nashromáždil zajímavou sbírku prvotřídních destilátů. Rád hostil přátele na banketech a předával jim své zkušenosti a znalosti. Reserva je směs 50/50 těžkého kotlíkového a lehkého koloniálního destilačního zařízení. Průměrné stáří rumů je 8 let. Tyto rumy se míchají až na konci. Úspěch tohoto rumu na sebe nenechal dlouho čekat a během prvních dvou let se ho prodalo 850 000 lahví.

Diplomático Reserva Exclusiva

Jedná se o směs rumů starých až 12 let. Část rumu pochází z tajných rezerv společnosti Tito Cordero, které rumu dodávají jeho konečnou chuť. Proto je to tak kvalitní rum. Tento typ rumu je slazený, protože sám o sobě by nikdy nemohl být tak sladký. Diplomático je jedním z mála rumů, u nichž se výrobce nebojí přiznat slazení.

Diplomático je sice sladší než například Zacapa, ale díky těmto technikám má větší charakter.

Věděli jste to?

Celý svět zná venezuelský rum pod názvem Diplomático, ale v Německu se stejný rum jmenuje Botucal. Společnost ALDI totiž před sedmi lety podala žalobu na společnost, která vyrábí rum Diplomático. Společnost ALDI měla dlouhou dobu ochrannou známku na značku brandy Diplomat. Diplomático se tedy dvakrát soudilo a pak si spočítalo, že pro německý trh bude levnější prodávat výrobek pod jiným názvem. A tak od roku 2012 Diplomático prodává rum v Německu pod názvem Botucal.

Novinky o Alkoholu, které nesmíte propásnout!

Speciální nabídky pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Alkoholický
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart