Připravte si doma nejoblíbenější ginové koktejly

Od prvních pokusů holandských výrobců uplynulo již více než 700 let. Později se gin rozšířil po celém světě, zejména díky Angličanům, a dnes zřejmě neexistuje země, která by neměla alespoň jednu ginovou palírnu. Ani Česko v tomto ohledu nezůstává pozadu. Díky jalovcovému základu a své unikátní chuti lze gin skvěle kombinovat s dalšími alkoholickými i nealkoholickými nápoji. Proto dnes patří k nejoblíbenějším koktejlovým bázím. Nejznámějšími ginovými drinky jsou Negroni, Martini a Gimlet. Naučíme vás, jak si je připravit v domácích podmínkách.

Negroni

  • 30 ml ginu
  • 30 ml červeného vermutu
  • 30 ml Campari

Míchací sklenici naplňte ledem, aby se zchladila. Pomocí odměrky (jigger) nadávkujte gin, červený vermut a Campari. Dobře promíchejte pomocí barmanské lžičky, aby se chutě spojily a nápoj ochladil. Poté přelijte do sklenky typu Old Fashioned na ledovou kostku. Jako ozdobu můžete použít pomerančovou kůru.

Negroni je celosvětově nejprodávanějším koktejlem. První příčku obsadilo již podruhé v řadě, loni sesadilo dlouholetého krále, koktejl Old Fashioned. Negroni se hodí jako aperitiv, ale díky své hořké chuti jde pro mnoho lidí o záležitost na celovečerní popíjení. Koktejl před pár lety oslavil své 100. narozeniny – poprvé jej připravili v roce 1919 ve florentském baru na žádost hraběte Camilla Negroniho, který chtěl v koktejlu Americano nahradit sodu za gin. Populární koktejl tak nese jeho jméno.

Martini

  • 60 ml ginu
  • 15 ml suchého vermutu

Postup pro přípravu Martini je obdobný jako u Negroni. Všechny ingredience nadávkujte do míchací sklenice naplněné kostkami ledu a promíchejte. Poté nalijte do vychlazené koktejlové sklenice, která je na Martini určena.

Recepturu na Martini můžete upravovat dle chuti. Pokud si chcete namíchat verzi Vesper podle Jamese Bonda, budete potřebovat 30 ml ginu, 10 ml vodky a 5 ml francouzského vína Lillet Blanc. V šejkru naplněném ledem protřepejte a jako ozdobu přidejte citronovou kůru.

Také Martini patří mezi celosvětově nejprodávanější koktejly. Žebříček podle společnosti Drinks International mu v posledním průzkumu připisuje 6. příčku.

Gimlet

  • 40 ml ginu
  • 20 ml limetkového cordialu

Naplňte míchací sklenici ledem. Pomocí jiggeru nadávkujte gin a limetkový cordial a dobře promíchejte. Za použití sítka (strainer) nalijte drink do koktejlové sklenky bez ledu. Ozdobte limetkovou kůrou a podávejte.

Slovo „gimlet“ bylo poprvé použito před 95 lety. Jeho název je odvozen od nástroje na vrtání malých otvorů (nebozez). V přeneseném významu se slovo používalo i pro popis „pronikavých“ věcí. A právě tak vnímali chuť Gimletu ti, kteří jej pojmenovali.

BONUS: Gin & Tonic

 Jednoduchá kombinace ginu a toniku patří mezi ty nejznámější. Možná si řeknete, že smícat dvě ingredience dohromady není žádná věda. A opravdu ne. Nezapomeňte ale na výběr správné sklenice na gin tonic, kterou naplňte dostatečným množstvím ledu. Na drink, ve kterém plave jedna rozpouštějící se kostka, je smutný pohled. A navíc rychlé zteplání umí zcela zkazit chuť.

Novinky o Alkoholu, které nesmíte propásnout!

Speciální nabídky pro vás 🎁

Přihlaste se k získání exkluzivní slevy a buďte informováni o našich nejnovějších produktech a nabídkách!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Alkoholický
Logo
Porovnejte položky
  • Total (0)
Porovnejte
0
Shopping cart